Aktualności

Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy - komunikat

Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy - komunikat

W dniu 17 października planowana jest Piesza Pielgrzymka Wrocławska do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Młodzież KSM oraz przyjaciół i sympatyków naszego Stowarzyszenia zapraszamy do grupy nr 17, którą poprowadzi ks. Mariusz Wyrostkiewicz, Asystent Parafialny KSM Uniwersytecki.
Pielgrzymka rozpocznie się nabożeństwem w Katedrze wrocławskiej o godzinie 6.00. Uczestniczyć w nim będą tylko pielgrzymi grupy 21. Pielgrzymi pozostałych grup uformują kolumnę na ul. Świętokrzyskiej od Katedry do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Kolumna wyruszy około godz. 6:15.
W tym roku ze względów epidemiologicznych istnieje obowiązek zapisania się do konkretnej grupy - formularz zapisowy znajdziecie pod adresem
http://bit.ly/PielgrzykaDoTrzebnicy2020Zapisy

Warunki uczestnictwa w pielgrzymce w związku z ograniczeniami epidemicznymi Covid 19’
● Aby wziąć udział w tegorocznej pielgrzymce należy: zapisać się do danej grupy pielgrzymkowej przez formularz oraz podpisać regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia.
● Pielgrzym, po zapisaniu się do danej grupy, nie może przemieszczać się między grupami.
● Na trasie zwiększona zostanie odległość między grupami.
● Każdy uczestnik pielgrzymki obowiązkowo musi mieć zasłonięte usta i nos podczas przejścia przez Wrocław i mijane po drodze miejscowości.
● Podczas tegorocznej pielgrzymi zewzględów bezpieczeństwa na postojach nie będzie możliwości zakupienia kawy i herbaty.
● W związku z panującą pandemią, jeżeli w terminie pielgrzymki powiat trzebnicki będzie znajdował się w czerwonej strefie zagrożenia coronawirusem, pielgrzymka zostanie odwołana.

PROGRAM PIELGRZYMKI DO TRZEBNICY
● 6.00 – Zawiązanie pielgrzymki
● postój I – most na Widawie – Krzyżanowice
● postój II – Malin
● postój III – Wysoki Kościół i Brochocin. UWAGA – na tym postoju pielgrzymka zostanie podzielona na dwa nurty, jeśli zajdzie taka potrzeba. Szczegóły zostaną podane przed pielgrzymką w internecie na www.pielgrzymka.pl
● ok. 16.00 – wejście do Trzebnicy
● 16.30 – Msza św. w Trzebnicy przy ołtarzu polowym
Zjazd formacyjny KSM "Mam Talent"

Zjazd formacyjny KSM "Mam Talent"

Rozpoczęły się wakację, a co to oznacza? Zjazd Formacyjny, zbliża się wielkimi krokami!
Niestety, w tym roku nie będzie nam dane spotkać się w Henrykowie, ale będziemy razem we Wrocławiu.
Codzienne spotkania na wspólnej modlitwie oraz zabawie, pozwolą nam na piękne i owocne przeżycie tych paru dni.
Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich KSM-owiczów, ale i każdego chętnego, młodego człowieka.
Powyżej prezentujemy plakat tegorocznego zjazdu. A jaki będzie jego program? O tym już niebawem na naszym facebook-owym wydarzeniu: "Zjazd Formacyjny KSM AWr. 2020".
GOTÓW!
Previous Next

101.Diecezjalny Dzien Orłów - Mała Wroclawska Lednica

https://wroclaw.gosc.pl/doc/6368100.Swietosc-jest-celem-kazdego-z-nas?fbclid=IwAR10ELgH_-aENM4zv7ffeBR_tMBqJg0QN7wWi8N3pYUQgOfdsSKuKPjmMTg
101 DDO - Mała Wrocławska Lednica

101 DDO - Mała Wrocławska Lednica

DRODZY KSM-owicze, SYMPATYCY, MŁODZI ARCHIDIECEZJI WROCŁAWSKIEJ!

W tym roku spotkanie z Pól Lednickich zostało przeniesione w przestrzeń internetu. Przeżywaliśmy je wspólnie lub indywidualnie w domach. Jednak jednej rzeczy nam brakowało - TAŃCÓW!
Właśnie dlatego w 101 Diecezjalny Dzień Orłów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pragniemy spotkać się, żeby zgodnie z tradycją zatańczyć "Tak, tak Panie!", "Nasze oczekiwanie" i wiele, wiele innych.
Spotykamy się na wspólnej Eucharystii o godzinie 12:00 już 20 czerwca w kościele pw. śś. Piotra i Pawła przy ul. Katedralnej 4. Następnie sprawa prosta... TAŃCZYMY!

Ubieramy się koniecznie NA BIAŁO!
Pamiętajcie o zabraniu maseczek ochronnych, ze względu na panujące obostrzenia.
NIE MOŻE CIEBIE ZABRAKNĄĆ!
GOTÓW!
Previous Next

Lednica 2020 - Bądźmy razem

Drodzy KSM-owicze, DDM-owicze oraz sympatycy!

Ze względu na panującą sytuację, nie możemy w pełni uczestniczyć w spotkaniu na polach lednickich. Transmisja tych wydarzeń przez media społecznościowe, jest jedyną formą, która pozwala nam na jakiekolwiek przeżycie tego dnia. Jednak w domu trudniej jest zagłębić się w modlitwę niż przebywając w kościele. Stąd właśnie pomysł na zjednoczenie się w naszej małej, regionalnej wspólnocie by po kilku miesiącach przerwy, móc razem przeżyć spotkanie z Bogiem.

Zapraszamy Was, do wspólnego przeżycia sobotnich wydarzeń w kościele pw. śś. Piotra i Pawła, czyli "pod czwórką". Jeśli nie możesz uczestniczyć w całym, przyjdź tylko na chwilę. Na prawdę warto

😉
Do zobaczenia!
GOTÓW!
Previous Next

Zbiórka środków higieny osobistej

W piątek 15. Maja przedstawiciele Zarządu Diecezjalnego – Szymon Opałka i Jakub Brońka wraz księdzem Asystentem Diecezjalnym oraz Filipem Sługockim, przekazali do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego dla Dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr św. Józefa w Wierzbicach, środki higieny osobistej, które wraz z Oddziałem Parafialnym Akcji Katolickiej przy parafii pw. Św. Elżbiety we Wrocławiu, przy ulicy Grabiszyńskiej, zbieraliśmy w kwietniu.

Dyrekcja Zakładu w imieniu Podopiecznych, Sióstr i całego Personelu składa gorące podziękowania za otrzymane dary i wsparcie w tym trudnym czasie wszystkim członkom Stowarzyszenia i Akcji Katolickiej oraz wszystkim darczyńcą.

W przyszłym tygodniu kolejna część zebranych środków zostanie przekazana Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Sponsors